Щоденник – основний документ школяра, який ще називають його обличчям. Він привчає учня до акуратності та планування свого часу. Кожна дитина хоче, щоб саме її щоденник для школи був найкращим у класі. Тому важливо не лише орієнтуватися на ціну та якість виробу, а й враховувати думку школяра при виборі цього канцелярського приладдя. В інтернет-магазині «Час-Пік» ви знайдете великий вибір недорогих щоденників на будь-який смак.
Основні характеристики учнівських щоденників
Якщо вам треба купити шкільний щоденник, насамперед переконайтеся, що він відповідає вимогам чинного законодавства. У ньому не повинно бути реклами, на сторінках має бути графік розкладу уроків, місце для підпису вчителів і батьків, поділ на чверті. Краще, щоб рядки на внутрішніх сторінках були широкими для зручного внесення потрібних записів.
Додаткові переваги виробу – нумерація сторінок, невеликий розмір, наявність закладки. Також важливо, щоб щоденник друкувався не на глянцевому папері, інакше писати в ньому буде важко й незручно. Аркуші не повинні бути білосніжними, щоб не втомлювати очі дитини.
Обкладинка у щоденника
Найкраще купити щоденник до школи з товстою обкладинкою, так він довше зберігатиме привабливий і охайний вигляд. У відомих виробників можна знайти варіанти зі шкіряною обкладинкою, хоча вони мають попит лише у старшокласників. Для інших учнів можна вибрати вироби з товстою картонною обкладинкою, на зовнішньому боці якої зображена природа, тварини, мультиплікаційні герої, відомі особистості тощо.
Варто звернути увагу й на те, яким чином скріплені листи щоденника. Канцелярія на скріпках зазвичай недовговічна, тому краще віддавати перевагу зшитим моделям.
Корисна інформація на сторінках щоденника
Для молодших і старших школярів нескладно купити щоденники учнівські, що мають пізнавальні сторінки. Ця інформація підбирається відповідно до шкільної програми: заповнюючи розклад або задані завдання, учень має змогу одночасно запам’ятати корисні відомості. Це чудове тренування пам’ятій допомога при вивченні уроків.
У щоденниках можуть друкувати номера екстрених служб, факти про видатних людей чи про свята, таблицю множення, правила з різних предметів, таблицю хімічних елементів тощо. Важливо вибрати той виріб, що відповідає віку дитини, адже недоцільно вчити історичні факти, якщо вона ще ходить у перший чи другий клас.
Щоденники для хлопчиків і дівчаток
Сучасні виробники пропонують канцтовари залежно від віку та статі. Не проблема знайти шкільні щоденники для хлопчиків чи для дівчат. Хлопці зазвичай вибирають моделі у стриманих відтінках, з відомими спортсменами, автомобілями чи мотоциклами, супергероями. Першокласники незалежно від статі віддають перевагу обкладинкам із мультиплікаційними персонажами.
Шкільний щоденник для дівчинки зазвичай яскравіший або ж виконаний у ніжній кольоровій гамі. Він може бути прикрашений героями улюблених серіалів чи фільмів, відомими співаками чи акторами, тваринами, квітами, красивими пейзажами.
Старшокласники частіше вибирають патріотичні або ж прості однотонні щоденники з цікавими написами. Персонажі мультфільмів їх більше не цікавлять.
Коли з’явилися перші щоденники
Перший щоденник випустили понад 200 років тому в Англії. Це відбулося в далекому 1789 році завдяки Рональду Кейрману. Спочатку він був дуже простим і використовувався лише для запису домашніх завдань.
Приблизно в середині XIX ст. шкільний щоденник з’явився в Росії. Саме тоді по всій імперії почали відкривати державні гімназії. Цей виріб був важливим документом і нагадував своїм форматом, кількістю сторінок і функціоналом той, що використовується й зараз. Оформлення обкладинок також було схоже на лаконічні сучасні варіанти.
До початку XX ст. форма та зміст щоденника не була довільною: її затверджували відповідні фахівці. З часом стали з’являтися нестандартні варіанти, хоча вони теж мали всі функції звичайного щоденника. Цікаво те, що в них виставляли оцінки не лише за знання, поведінку та старанність, а й за увагу. У щоденник також вносили правила, що стосувались навчання, норм поведінки й навіть вибору матеріалу, з якого шили форму.
Радянська версія щоденника, що збереглась до наших часів, з’явилася в 1930-1934 роках після проведення реформи освіти. Хоча тоді він виглядав дещо скромніше, ніж зараз, але чудово виконував свою функцію – бути засобом комунікації між вчителями та батьками.
Для чого потрібен учнівський щоденник
Кожен учень повинен знати, що щоденник – це важливий елемент процесу навчання. Він допомагає планувати час і вчасно виконувати завдання. Крім того, важливо купити щоденник шкільний для фіксування досягнень дитини та сповіщення про них батькам.
Основні функції щоденників:
- надання інформації про досягнення та неуспішність учня;
- запис уроків, домашніх завдань, інших важливих нагадувань;
- допомога в розставлянні пріоритетів у виконанні завдань;
- засіб спілкування між батьками та класним керівником, вчителями.
Якщо в мами й тата немає можливості часто відвідувати школу, щоденник допоможе бути в курсі всього, що відбувається з дитиною під час навчального року.
Варто зазначити й те, що зараз красивий шкільний щоденник– це ще й стильний аксесуар, який допомагає учневі чи учениці виразити свою індивідуальність. Тому так важливо дати змогу дитині самій вибрати собі канцтовари. Модель з неприйнятною, на думку школяра, обкладинкою, скоріш за все, буде постійно лежати в його рюкзаку й заповнюватиметься потрібною інформацією якомога рідше.
Як вибрати шкільний щоденник
Яскравий чи стриманий, з тонкою чи товстою обкладинкою, дорогий чи дешевий – у батьків виникає купа запитань, коли підходить час вибирати щоденник у школу. Зазвичай дорослі звертають увагу насамперед на якість виробу, тоді як діти вибирають модель за дизайном. Не треба забувати, що щоденник, як і інші канцтовари, повинен подобатися учневі. Це надихатиме його на старанне навчання.
На що звернути увагу при купівлі шкільного щоденника:
- матеріали. Купувати вироби з глянцевого паперу не варто, тому що ручка погано писатиме по ньому, а ще він блищить і погано впливає на зір дитини. Обкладинка може виготовлятися зі щільного крейдованого паперу – так вона зберігатиме початковий вигляд цілий рік. Для внутрішнього блоку відомі виробники використовують офсет потрібного кольору зі щільністю від 65 г/м²;
- зміст. На першій сторінці має бути місце для персональних даних дитини. Добре, якщо рядки та стовпчики для внесення домашніх завдань і оцінок будуть широкими. Рекомендована кількість аркушів – до 48. На останній сторінці може розміщуватися табель, який заповнює вчитель після закінчення навчального року;
- кріплення блоку. Сторінки повинні бути зшиті, а не склеєні – це запобігає випадінню листів зі щоденника. Для зручного використання та швидкого пошуку потрібної сторінки виробник може передбачити у виробі закладку-лясе;
- дизайн обкладинки. Вибирати зовнішній вигляд щоденника повинен сам учень, адже йому ним користуватися. Задача батьків – перевірити якість обкладинки, щоб вона не відпала через місяць користування. Малюнок на першій сторінці залежить від вподобань дитини. Крім того, обкладинка може бути ламінованою, матовою, глянцевою, лакованою, тисненою.
При виборі учнівського щоденника батьки звертають увагу також на його ціну. Пам’ятайте, що висока вартість канцтоварів не завжди свідчить про їх відмінну якість: дешеві товари теж можуть бути якіснимий навпаки. Тому при купівлі варто оцінювати й інші характеристики виробу.
Асортимент щоденників для школи в інтернет-магазині «Час-Пік»
Якщо Вам потрібно купити шкільний щоденник для старших класів,Україна запропонує вам величезний вибір цього канцелярського приладдя від вітчизняних та іноземних брендів. В інтернет-магазині «Час-Пік» представлена продукція від надійних і перевірених виробників як для старшокласників, так і для учнів молодшої школи.
У нас можна купити щоденники таких торгових марок, як «Добрий», «Мандарин», «Апельсин», «РюкзачОК», «Поліграфіст», «Аркуш», видавництво «Сова». Усі вони відповідають вимогам чинного законодавства, виготовляються з якісних та безпечних для дітей матеріалів, мають привабливий дизайн.
В асортименті можна знайти щоденники різного формату: A5 (148 х 210 мм), B5 (176 х 250 мм) і B3 (353 х 500 мм). Вироби мають різну кількість аркушів – 24, 48, 96. На сайті можна вибрати стандартні щоденники, для 1-4 класів, для музичної школи, щоденник вчителя і вихователя. Ця продукція відрізняється не тільки призначенням, а й матеріалами, розмірами, дизайном обкладинки.
На сайті chaspik.ua представлені недорогі щоденники, хоча економити на купівлі цього шкільного документа не варто. Він повинен бути якісним, міцним, красивим і довговічним. При виборі не завадить вивчити відгуки покупців, ознайомитися з фото й докладним описом товару, перевірити, чи характеристики продукції відповідають вашим потребам. Якщо виникли додаткові запитання, можна зателефонувати менеджерам та уточнити інформацію, що цікавить.
Щоденник вчителя і вихователя
Щоденник вчителя і вихователя є важливим допоміжним аксесуаром для кожного працівника у сфері навчання. Містить цікаву та корисну інформацію на допомогу вчителю. Включає розділи: календар, розклад занять, відомості про учнів, графіки контрольних робіт, педрад, журнал відвідувань, телефоний довідник, інструкції та положення МОН України.
Вибрати щоденник вчителя і вихователя можна на сайті інтернет магазину «Час-Пік».