0товарів на суму0 грн.

032 23-00-888

 • 067 67-11-253
 • 050 67-11-253
 • 073 67-11-253
 • 032 23-00-888
0товарів на суму0 грн.

Bohemia - Чеський кришталевий посуд

Bohemia
1

Історія заснування і розвитку бренду BOHEMIA

Посуд з кришталю BOHEMIA почав вироблятися під назвою Богемія з 1967 року у містечку Светле-над-Сазавоу. Проте письмові згадки про дану місцевість датуються ще ХVI століттям. Там був осередок майстрів склодувів, які виробляли чудовий посуд зі скла. Виробництво почало виробляти посуд з 1970 року, вироби були зроблені ручною працею.

Суттєві зміни прийшли разом з автоматизацією ручного виробництва, а саме почали виготовлятись різні види чарок з дутого скла в 1975 році. Світове визнання прийшло трішечки пізніше, коли в 1998-2000 роках почали працювати два нових плавильних агрегати з великими пресами і розмір виробів став доходити до 43 см і вагою більш ніж 6 кг.

Існуюча і функціонуюча компанія по виготовленню посуду та якісних виробів зі скла «SKLO BOHEMIA A.S.» зупинила своє виробництво продукції в 2008 році. А через рік, в 2009 році старе підприємство набуває новий власник, чеський бізнесмен Лубор Церва. Він перейменовує назву, яка була до того і оформлене по новим документам Товариство з Обмеженою Відповідальністю «Crystalite Bohemia, s.r.o.» починає з більшим розмахом і потужністю виробляти продукцію з кришталю та порцеляни самої високої якості.

Кришталевий посуд Bohemia відноситься до виробів класу люкс. На сьогоднішній день його експортують у 52 країни світу. За роки модернізації сировинна маса дещо змінилась. На зміну класичному склу найвищої якості, з якого виробляли кришталь прийшла нова скломаса, яка відповідає усім стандартам екологічної безпеки. Такі зміни не тільки не нашкодили світовому імені і репутації бренду, а за рахунок фізичних та хімічних властивостей набули ще більшої популярності серед знавців склодувної справи.

Компанія Богемія виробляє посуд з кришталю і порцеляни, а також посуд зі звичайного скла. Справжній кришталь від звичайного скла відрізняється присутністю у його складі свинцю (у масі до 24%). У виробах з нової скломаси свинець не входить до складу, але кришталевий блискіт та мелодійне дзинчання від того не стають гіршими. Матоване скло з декором дорогоцінних металів – це різновид елітного асортименту від Bohemia. Матове скло отримують шляхом додавання до скляної суміші фтористоводневої кислоти.

У теперішній час на виробничих потужностях компанії Bohemia працює у постійному режимі п’ять агрегатів з плавлення. Вони можуть перероблювати близько 96 тон скломаси в якісні елітні вироби. Ця кількість представляє собою до 17 мільйонів одиниць чарочних виробів, отриманих шляхом механічного дуття або десь приблизно 5,5 мільйонів виробів подарункового призначення з гравіруванням або складним орнаментом самої високої якості. Наведені дані дорівнюють виробітку компанії за рік з екологічно чистого новітнього матеріалу – скломаси.

Сьогодні штат працівників на виробничих потужностях компанії складає приблизно 700 чоловік, а саме на заводі «Cristalite Bohemia» у Светлі та на склозаводі Кветна. Прибуток компанії за рік складає близько 40 млн. євро.

Матове скло буває різної ступені матовості, за бажанням дизайнера виробники експериментують із вмістом фтористоводневої кислоти, щоб отримати певну ступінь непрозорості. Матовий декор, візерунки, або повністю матові вироби притягують погляд, його хочеться роздивлятися ще і ще. В якості декору також застосовують гравірування, шліфування, випал з кольоровими блискітками.

Колекції посуду від Богемія мають різне направлення. Класичні форми і візерунки виробляються поряд з нестандартними, яскравими варіаціями звичного посуду. Традиції минулих часів з візерунками у стилі тварин та полювання стоять поряд сучасних витончених і стильних форм, які прикрашають золото, срібло і дорогоцінні каміння.

Який кришталевий посуд Bohemia є найбільш популярним серед споживачів?

Посуд з кришталю – це класика, це світські традиції з давнини, це правила гарного тону для кожної оселі. Нібито все гарний посуд, все кришталь, але є щось таке, яке зачаровує погляд з першого моменту у деяких колекціях. Більш за все затребувані такі колекції від Богемія:

 • Klara.
 • Barbara.
 • Kleopatra.
 • Gastro.
 • Laura.
 • Klaudie.

Компанія BOHEMIA виготовляє також велику кількість сувенірної продукції, яка користується шаленим попитом не гірше за сам посуд. Подарунковий асортимент достатньо широкий, але серед багатьох колекцій особливо популярні у споживачів такі комплекти:

 • Quadro.
 • Safari.
 • Magma.
 • Falco.
 • Jessie.

Який декор прикрашає посуд Bohemia?

Новітня скломаса, з якої зараз виготовляють елітні вироби не має у своєму складі свинцю, тому палітра кольорів стала значно ширшою. Продукція з кольорового скла у колекціях бренду сяє такими забарвленнями: Янтар, Гранат, Цитрин, темно-синій, Золота роза, Розалін, димчаті відтінки сірого.

Як елемент декору виступає також матове скло. Дуже стильно та ефектно виглядає поєднання блискучого кришталю або кольорового скла з матовим декором. Глянцеву поверхню вкривають додатково воском чи смолою природного походження зі свинцем, також використовують полістирольні фарби, що ще більше підкреслити прозорість та блиск кришталю або кольорового скла. Процес надання склу матовості робиться у ванні під високими температурами.

Гравірування – невід’ємний елемент декору, яким прикрашено посуд з кришталю Bohemia. Гравірування може бути зовнішнім і внутрішнім, супроводжуватись прожарюванням.

Орнаменти – самий привабливий на вигляд елемент декору. Щоб досягти бажаного результату, поверхня посуду або сувеніру вкривається шарами фарби, поверх них додатково використовують золоті і платинові блискітки. Для скріплення усіх шарів вироби обпалюють. Часто використовують художній розпис посуду та сувенірів пензликами з натуральним ворсом. Фарба наноситься методом розпилення, використовують додатково обгортання та покриття. Деякі орнаменти переносять на поверхню посуду шляхом шовкотрафаретного друку. Кожен метод декору супроводжується випалюванням для закріплення результату.

Посуд Bohemia купити в Україні пропонує інтернет-магазин «Час Пік». На сторінках зручного каталогу відібрані найпопулярніші вироби від бренду Богемія. Вази з кришталю, бокали для молодят на весілля, цукерниця, чарочки різних розмірів, підноси, блюда та багато іншого. Якщо Ви знаходитесь у Львові, Луцьку або Києві діє швидка доставка кур’єрською службою. Зробити замовлення жителям інших міст України також легко та просто. Елітний кришталь Bohemia доставимо у кожен куточок країни.

Поширені запитання

✔️Скільки товарів бренду Bohemia доступно в магазині Час Пік?

На даний момент доступно 22 товарів бренду Bohemia.