Вступ
2. Цікаві ігри в карти на двох
3. Популярні карткові ігри для компанії
Ігри в карти — це далеко не тільки класичний дурень. Це численні ігри за участю однієї чи декількох колод карт. Деякі ігри призначені для сімейного та дружнього дозвілля, деякі відносяться до професійно-спортивних, а деякі - до азартних. У будь-якому випадку, всі цікаві карткові ігри розвивають логічне мислення, увагу та пам'ять.
У цьому матеріалі ми розповімо які є ігри в карти, про прості, інтелектуальні та складні ігри, назвемо кращі карткові ігри на двох, трьох, чотирьох та великі компанії. Тут ви дізнаєтеся в які ігри можна грати з картами, їх особливості та короткий виклад правил, що допоможе зробити попередній вибір.
Суспільство неоднозначно ставиться до карткових ігор, а деякі називають таке заняття пустим та даремним. При цьому, карти відмінно розвивають розумовий процес та допомагають зняти стрес. Завдяки великому вибору, можна підібрати підходящий варіант для людей різного віку, для парної гри або ж великий компанії, і навіть є прості карткові ігри для дітей.
Карточні ігри можна умовно розділити на азартні, комерційні, народні та сімейні:
Також всі види карткових ігор діляться за ступенем складності на прості, інтелектуальні та складні.
Сюди відносяться класичні народні та сімейні ігри. Простота правил, універсальність та веселощі — ось головні характеристики простих карточних ігор. Залежно від правил, для них використовуються колоди на 35 чи 52 карти. Навіть якщо ви не знаєте правила, зрозуміти їх та вивчити досить просто.
До простих можна віднести всі види дурня, піддавки, п'яницю, свиню, дамку та інші ігри. В прості карткові ігри можна грати як удвох, так і великою компанією — все залежить від правил.
Такі ігри так само захоплюючі, як і стандартні прості, при цьому вони дозволяють не тільки розважитися, але і проявити власні природні якості, самовиразитися та попрацювати "головою".
Ось найцікавіші та найпоширеніші:
Інтелектуальні ігри дозволяють розвинути та зберегти хорошу пам'ять, логічне мислення та гнучкість розуму, навіть в похилому віці. Так що, якщо хочете зберегти здоров'я та бадьорість духу, рекомендуємо звернути увагу саме на інтелектуальні ігри в карти.
Найскладнішою грою в карти вважається Брідж. Йому вже більше трьохсот років та у всьому світі немає гри складніше. При грі в Бридж, 4 людини діляться на дві команди, які сидять один навпроти одного. Є три етапи гри, в кожному з яких повністю витрачається колода карт. Етапи включають аукціон, сам ігровий процес та підрахунок очок.
Тут ми розповіли які є ігри з картами на двох. При цьому в кожну з них може грати і більша кількість гравців. Вибираючи ігри в карти на двох, не варто відштовхуватися тільки від опису правил, набагато краще — спробувати, тільки так ви зможете зрозуміти наскільки цікаво грати.
Гра отримала велике поширення в країнах пострадянського простору. Основне завдання, яке стоїть перед гравцями — зібрати у себе всю колоду. У грі можуть брати участь 2-8 осіб, для неї підходять колоди на 36, 52 та 54 карти.
Перш ніж почати, вибирають гравця, який роздає карти по одній, поки не витратиться вся колода. Гравці кладуть карти сорочкою вниз та не дивляться в них. Перший хід за тим, хто роздавав. Він відкриває верхню карту та кладе її посередині. Також роблять і інші. Володар найстаршій карти збирає всі відкриті карти та кладе під свої. Далі гравці ходять за годинниковою стрілкою. З гри вибуває той, у кого закінчуються карти, а переможцем стає володар всієї колоди.
Правила цієї гри не потребують особливого представлення, адже в дурня грають всі — від школярів до пенсіонерів. Краща карткова гра бере свої витоки з царської Росії та була придумана в дев'ятнадцятому столітті. Вельможі грали в бридж та преферанс, тоді як бідніші верстви населення вибирали гру в дурня. Широке поширення карти Дурень на двох отримали за часів Радянського Союзу, тоді ж і виникли різновиди цієї гри: вже можна було грати з колодами не тільки на 36 карт, але і з колодою на 52 карти, а також в перекладного та підкидного дурня. Гра універсально підходить для двох осіб або ж великої компанії, має зрозумілі правила та досить цікава.
Це аналітична гра, яка вимагає обдумування ходів, ризику та вміння вчасно пасувати. Максимальна кількість балів — 501. Перед грою слід підготуватися — потрібно буде накреслити таблицю, куди будуть записуватися отримані очки. Перший, хто набирає максимальну кількість очків, перемагає.
З колоди забираються всі карти дрібніше 9. На початку гри, кожен отримує 6 карт в руки, а також по 3 карти, які кладуть на стіл. Тут є козир, так само як і в дурні. Кожна картинка має свою ціну, а також певні поєднання карт. Перемогти до кінця гри можна, зібравши комбінацію "Клабор".
Скриньки — гра, яку можна сміливо включити в список "легкі ігри в карти для двох", вона спрямована на розвиток логіки та інтуїції. Її основне завдання — вгадувати карти опонентів, щоб зібрати максимальну кількість четвірок з єдиним номіналом. Для гри підійдуть стандартні колоди на 36 чи 52 карти. Можна грати удвох або ж компанією до шести осіб.
Спочатку, гравці кидають жереб, щоб вибрати гравця, який буде роздавати — далі, в порядку черги. На руки роздають по 4 карти, а залишок кладеться в центрі вгору сорочкою. Відразу ходять на того, хто роздавав, та ставлять йому запитання згідно з правилами, а далі за годинниковою стрілкою.
"Двадцять одне" (Очко, 21) — популярна гра, що відрізняється простими правилами та наявністю елемента везіння. Методом жеребкування вибирається гравець, який бере колоду та видає опоненту по одній карті. В процесі, він набирає очки, щоб було число до 21. Якщо вийшло більше, гравець говорить про це, а той, хто здавав — перемагає. Якщо гравець набрав чітко 21 очко — він перемагає. Якщо ж у обох гравців менше 21-го очка, то перемагає той, у кого очок більше. Ще один варіант автоматичної перемоги — наявність двох тузів ("очко банкіра").
Вечірки та дружні посиденьки — це круто та весело, при цьому потрібно подбати не тільки про наявність їжі, але і про розваги. Для цього є купа настільних та карточних ігор. Тут ми перерахували ігри в карти для компанії зі звичайними картами, які підійдуть для веселого проведення часу, включаючи карткові ігри для трьох, чотирьох, п'ятьох та більше осіб.
У карти грають сотні років, карткові ігри на компанію стають ще більш цікавими та різноманітними. Тепер Ви знаєте як зробити ваше дозвілля цікавішим незалежно від кількості учасників та в які ігри можна грати картами. Наостанок, хотілося б звернути увагу на саму колоду. Якщо Вам подобаються ігри з картами, рекомендуємо купити колоду карт високої якості чи навіть кілька колод. Чим вище якість, тим довше прослужать карти та Вам не потрібно буде постійно змінювати колоду чи нервувати через відслоєнні куточки та стерті малюнки. Приємного дозвілля!
Дивись нас на YouTube каналі ►
Вікторія Задорожна
Контент-менеджер ПП"Час-Пік"
В інтернет-магазині Час-Пік є цілий розділ карт для Бріджа, пропонуємо звернути увагу на наступні:
Для гри в Покер існують спеціальні колоди. Розгляньте наступні варіанти:
Пластикові карти найбільш зносостійкі, вибираючи колоду, зверніть увагу на ці варіанти:
Для цього існують універсальні колоди, які підходять для безлічі ігор. Розгляньте наступні: