0товарів на суму0 грн.

032 23-00-888

 • 032 23-00-888
 • 067 67-11-253
 • 050 67-11-253
 • 073 67-11-253
0товарів на суму0 грн.

Як зібрати дитину до школи. Перший раз в перший клас

05.07.2019

Швидко мине літо, а з приходом осені розпочнеться новий навчальний рік. Мабуть, з найбільшим нетерпінням очікують свята Першого дзвоника майбутні першокласники. Це – важлива подія не тільки для дітей, але й для їхніх батьків. Підготовка до неї – нелегка та відповідальна справа. Потрібно забезпечити дитину усім необхідним для навчання. Спробуємо разом скласти план дій та список покупок.

ЗМІСТ

Який ранець вибрати для першокласника в школу

Вибір пеналу для першокласника

Яке письмове приладдя обрати для першокласника у школу

Які зошити потрібні першокласнику?

Як зібрати дитину на урок малювання в першому класі

Збираємо першокласника на урок праці у школі

Необхідні першокласнику у школі аксесуари

Де купити усе необхідне першокласнику для школи

Який ранець вибрати для першокласника в школу

Першим пунктом буде вибір шкільного рюкзака або ранця, незмінного атрибуту школяра. Варто зазначити, що для дітей молодшого віку краще обирати ранець. Цей варіант має тверду форму та каркас.шкільний рюкзак

Наявність ортопедичної спинки – обов’язкова умова. Лямки повинні регулюватись таким чином, щоб сумка була розташована на рівні спини. Рівномірне навантаження запобігатиме проблемам зі здоров’ям та порушенню постави.

Тканина виробу має бути міцною, стійкою до вологи та бруду, при тому – екологічно чистою. Хороша фурнітура забезпечить комфорт користування. Пошиття подвійним швом стане запорукою надійності.

Безпечність, якість, функціональність – основні критерії вибору ранця.

Відзначимо також, що існує варіант на коліщатках зі спеціальною довгою ручкою. Якщо більшість часу першокласнику доводиться самостійно носити ранець, це – чудовий варіант. Везти його значно простіше, аніж нести за спиною.

Не забудьте взяти до уваги смаки та побажання самої дитини, щоб вона зі радістю та задоволенням носила його щодня до школи.

Коли ранець ми уже обрали, час переходити до його наповнення.

Вибір пеналу для першокласника

Перш за все варто зазначити, що пенали бувають з наповненням та без нього.

Варіант з наповненням містить «стартовий» набір, канцтовари, що може знадобитись дитині у процесі навчання. Це доволі зручно.

Якщо ж усе необхідне приладдя Ви будете купувати окремо – підійде пенал без наповнення.

Пенал-косметичка може мати одне чи кілька відділень, закривається переважно на блискавку. Він доволі простий та функціональний, виготовлений зазвичай з текстилю, має м’яку форму, компактний розмір, зручний для невеликої кількості письмового приладдя. Однак, дитині може бути непросто знайти у ньому якусь необхідну дрібничку.пенал

Зручнішим, мабуть, буде варіант пеналу, що теж закривається на блискавку, але розкривається на 180°, як книга. Вони можуть мати від 1 до 4 відділень. У кожному з них – еластичні гумки, що утримують канцелярське приладдя на своїх місцях. Це дуже зручно, адже усе необхідне на виду та у швидкому доступі.

Представлені також варіанти пеналів, що нагадують коробку для письмового приладдя, такий собі бокс. Вони можуть бути виготовлені з пластику чи навіть металу. Їх перевага у тому, що ці матеріали не поглинають бруд та вологу. На відміну від текстилю, у разі забруднення їх достатньо протерти серветкою. Однак, якщо така модель пеналу не передбачає фіксацію письмового приладдя всередині, він може створювати багато шуму. На уроці це буде недоречним.

Кожен вид пеналу має свої переваги та недоліки. Обирати Вам! Та не забудьте врахувати побажання свого майбутнього першокласника.

Яке письмове приладдя обрати для першокласника у школу

Перш за все потрібно купити ручку. Вимоги до неї можуть бути встановлені навчальним закладом. Або ж вчитель може дати свої рекомендації щодо цього. Відтак, радимо не поспішати з її покупкою.

Ручки кульковіПри виборі врахуйте її ергономічність. Дитячі пальчики не зможуть довго утримувати надто товсту чи тонку ручку. Краще обрати щось середнє. Варіант з тригранним корпусом зручно лежить в руці. Гумовий грип запобігає ковзанню. Якщо писати дитині буде комфортно, вона не буде так швидко стомлюватись від цього процесу. Бажано, щоб матеріал ручки був легким. Міцний пластик підійде найкраще.

Пишучий вузол повинен легко м’яко рухатись по паперу, створювати рівну та плавну лінію.

Ручки з автоматичним механізмом подачі стрижня – не завжди хороша ідея для школяра. Непосидючим дітям буде складно стриматись, щоб не «клацати» кнопкою. Надмірні декоративні елементи теж можуть відволікати увагу маленького школяра.

Кулькова ручка зручна та проста у користуванні.

Гелева – створює чітку рівномірну лінію, однак має більший розхід чорнила. Варто подбати про те, щоб дитина завжди мала хоча б ще одну таку ж, або запасний стрижень.

Масляна ручка поєднує кращі властивості попередніх двох варіантів.

Останні роки особливою популярністю користуються ручки «пиши-стирай». Інноваційна технологія чорнила дає можливість робити правки у записах. При нагріванні воно стає абсолютно невидимим. Силіконовий наконечник іншої сторони ручки при терті спричиняє високу температуру, відтак видаляє непотрібний текст. Такий варіант ручки чудово підійде для першокласника, що тільки вчиться письму.

Наступний у списку – простий олівець (чорнографітний). Це може бути звичний нам усім варіант з дерев’яним корпусом. Він потребує періодичного заточення. Доцільно одразу купити точилку (чинку). Краще обрати з контейнером. У механічному олівці достатньо тільки замінювати грифелі у разі потреби. Для будь-якого з варіантів знадобиться також ластик (стиральна гумка). Виберіть такий, що має приємну текстуру, помірно м’який, гладкий та еластичний.

Придбавши усе зазначене вище, Ви майже укомплектували пенал. Додайте лінійку невеликого розміру – готово!

Які зошити потрібні першокласнику?

Час подбати про зошити. Першокласнику знадобляться зошити у клітинку та косу лінійку. 12 – 18 аркушів для першого року навчання цілком достатньо. Велика кількість їх потрібною не буде. Однак, якщо купувати зошити пакуваннями по 20 – 30 штук, це заощадить Ваші кошти та час на чергових походах в магазин.

Оптимальна щільність аркушів учнівського зошита – 60 – 80 г/м2.Зошит учнівський Важливо, щоб письмо не перебивалось з одної сторінки на іншу. Високий рівень білизни паперу у даному випадку – не показник якості. Сильний контраст з текстом втомлює очі та може спричинити до погіршення зору. Проте лінії на сторінках хорошого зошита повинні бути чіткими та рівними.

Для уроків музики першокласнику буде потрібний також нотний зошит.

Не забудьте купити щоденник. При виборі пам’ятайте, що він не тільки фіксуватиме розклад та оцінки учня, але й буде пам’яткою про навчання у першому класі.

Для того щоб зошити першокласника мали охайний вигляд, потрібно купити обкладинки та спеціальну папку для зошитів.

1 вересня першокласник отримує – буквар, а заразом і ще кілька книг. Коли Ви знатимете їх розмір, потрібно буде купити обкладинки для підручників.

Як зібрати дитину на урок малювання в першому класі

Альбом для малювання. У виборі альбому варто звернути увагу на якість та щільність паперу. Щодо кількості аркушів, краще обрати щось середнє, не надто громіздкий варіант, але із запасом про всяк випадок.

Кольорові олівці – те, без чого точно не обійтись. Виготовлені з якісної деревини та з міцним, стійким до ударів грифелем, вони не будуть часто ламатись та кришитись при заточуванні.

Фломастери також будуть потрібні для малювання та оформлення художніх робіт. Добре, якщо вони будуть на водній основі, адже так швидко не висихатимуть.

Фарби акварельні та гуаш. Набору з основних кольорів буде достатньо.

Пензлики, стакан-непроливайка – без них ніяк.

Палітра для змішування фарб – річ зручна. Але, ймовірно, може не знадобитись першокласнику. З її покупкою поспішати не варто. Про потребу у ній Вас повідомить вчитель.

Збираємо першокласника на урок праці у школі

Для занять творчістю дитині у першому класі потрібний цілий набір канцтоварів.

Ножиці. Звісно, вони повинні бути розраховані на дітей. Такі варіанти мають заокруглені краї лез, а також – можуть мати додатковий захист з пластику. Нерідко вони оснащенні спеціальною пружиною. Вона сама розводить леза ножиць після їх зведення.

Клей. У його виборі перш за все орієнтуйтесь на склад. Він повинен бути нетоксичним, без різкого запаху, безпечним для дитини. Це може бути клей на основі PVA або PVP. Він представлений у формі стіку (клей-олівець). Перевага такого клею у тому, що він не тече та максимально простий у користуванні. ПластилінДля дитини це дуже зручно. Клей може бути також рідким: у баночці з пензликом чи спеціальним дозатором. Вибір за Вами.

Кольоровий папір. Переконайтесь, що у наборі є всі основні кольори. Якщо папір буде надто тонким, дитині буде складно з ним працювати. Надто щільний буде важко розрізати. Кращий варіант – «золота середина».

Картон. Набір аркушів білого картону формату А4 теж знадобиться для виконання завдань на уроці праці.

Пластилін. Набору з 12 кольорів буде достатньо. Для роботи з цим матеріалом потрібно купити спеціальну дощечку та стек. Досить часто набір стеків йде у комплекті з пластиліном.

Папка для праці потрібна для організації та зберігання усього зазначеного вище приладдя. Оптимальним буде форма А4, але переконайтесь, що вона вміститься до шкільного ранця.

Необхідні першокласнику у школі аксесуари

Не забудьте про ланчбокс, спеціальний контейнер для їжі. Школяру знадобиться також пляшечка для води, або ж термос для теплих напоїв.Ланч-бокс

Варто придбати спеціальну сумку для взуття. Якщо правила школи передбачають змінне взуття, її наявність буде обов’язковою. Ви також можете знайти набір з ранця, пенала та сумки, що виконані в одному стилі. Нерідко провідні виробники пропонують такі варіанти.

Подбайте також про облаштування місця, де навчається дитина. Корисними буде розклад занять.

Для організації письмового приладдя на столі знадобиться спеціальна підставка. Настільний пенал допоможе підтримувати порядок.

Зручною буде також підставка для книг. Вона заощадить місце на письмовому столі, а текст буде розміщений на рівні очей дитини.

Де купити усе необхідне першокласнику для школи

Від розмаїття вибору шкільного приладдя розбігаються очі. Важко не розгубитись. Сподіваємось, що наша стаття дала Вам чітке розуміння того, як зібрати дитину в школу, перший клас. До справи!

Краще всього вирушити на закупи туди, де буде все, що Вам потрібно – великий магазин з великим вибором.

Також рекомендуємо робити це завчасно до початку навчального року. Таким чином Ви уникнете натовпу та метушні.

Вирушайте на закупи разом з майбутнім першокласником. Перетворіть цю справу на веселу та захоплюючу пригоду.

Однак є інший варіант. Оформіть замовлення на усі необхідні для навчання товари на сайті спеціалізованого інтернет-магазину «Час-Пік» з доставкою. Таким чином Ви заощадите свій час та сили, які зможете витратити на більш приємні та цікаві речі.

Отож, у першому класі учню будуть потрібні:

 1. Ранець
 2. Пенал
 3. Сумка для взуття
 4. Ручка
 5. Простий олівець
 6. Точилка
 7. Ластик
 8. Лінійка
 9. Щоденник учнівський
 10. Зошити в косу лінійку
 11. Зошити в клітинку
 12. Обкладинки на зошит учнівський
 13. Зошит для нот
 14. Альбом для малювання
 15. Олівці кольорові
 16. Фломастери
 17. Фарби акварельні
 18. Фарби гуаш
 19. Пензлики
 20. Стакан-непроливайка
 21. Ножиці дитячі
 22. Клей канцелярський
 23. Кольоровий папір
 24. Картон білий
 25. Картон кольоровий
 26. Пластилін
 27. Папка для праці
 28. Ланчбокс
 29. Пляшечка для води/термос

Завантажити цей список Ви можете ТУТ.

Успіхів Вам у підготовці та навчанні!